info@electraic.com +90 216 912 01 67

Yönetici Ortaklar

Ateş BERNA | Yönetici Ortak

Ateş Berna Elektronik ve Haberleşme lisans ve yüksek lisans derecelerini İstanbul Teknik Üniversitesi'nden, İşletme yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi'nden almıştır.

19 yıllık kariyeri boyunca Alcatel, STMicroelectronics, ST-Ericsson, Ericsson gibi uluslararası global şirketlerin AR-GE projelerinde çalışmıştır. Önemli başarılarından biri STMicroelectronics ile çalıştığı dönemde Bluetooth sayısal modem takımını yönetmesi ve bu proje sayesinde STMicroelectronics'in Sony-Ericsson Mobile Communications (SEMC) ile 30 milyon USD büyüklüğünde anlaşma imzalamasıdır. Mayıs 2014'te kendi şirketini kurma kararı almış ve ELECTRA IC'nin ortaklarından biri olmuştur. PMI'dan PMP sertifikasına sahiptir. Yarıiletken sektöründeki uğraşlarının yanı sıra, Ateş Berna, 2014 Türkiye Triatlon sezonunda kendi yaş grubunda Türkiye şampiyonu olmuş lisanslı bir triatlettir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İsmail Hakkı TOPCU | Yönetici Ortak

İsmail Hakkı Topcu, Elektronik ve Haberleşme lisans ve yüksek lisans derecelerini İstanbul Teknik Üniversitesi'nden almıştır.

ASIC ve FPGA tasarım ve doğrulama, savunma ve telekomünikasyon uygulamaları için donanım tasarım ve test konularında 18 yılı aşkın tecrübeye sahiptir. ASELSAN, Nortel Networks, STMicroelectronics, ST-Ericsson, Ericsson gibi çok uluslu şirketlerde takım lideri ve proje yöneticiliği yapmıştır. PMI’dan PMP sertifikasına sahiptir.

PCM ve ATM sistemleri arasında ATM uyumlama katmanı (WO/2000/064215) ve Eşzamanlama Devresi (WO/2001/020465) patentlerinin ortak sahibidir. Evli ve iki çocuk babasıdır.